21 Ekim 2012 Pazar

TIRNAK BAKIMI/NAIL CAREKadın demek güzellik demek. Görünüşe önem vermek demek. Elif ve ben tırnaklarımıza çok önem verdiğimiz için bunu paylaşmak istedik. Öncelikle tırnaklarınız ince ve güçsüzse, ilk olarak beslenmenize dikkat etmelisiniz. Çabuk kırılıyorsa ellerinizi badem yağına batırabilirsiniz, soğuk suyun içine tuz ekleyip 15 dakika ellerinizi suyun içinde bekletebilirsiniz. Tırnaklarınızın güçlenmesi için bir diğer yöntem, limon sürebilirsiniz. Limon cilde de iyi gelir ve tırnaklarınızın hassaslaşmasını engeller ve daha sağlıklı olmasını sağlar :)


Temel bakımlardan sonra oje konusuna gelelim. Sürekli oje kullanıyorsanız ara sıra asetonla temizleyip en az bir hafta kadar oje sürmemeye özen gösterin. Tırnakların da hava alması şart. Aksi takdirde sürekli ojeden ojeye koşarsanız, tırnakların sararız ve hiçbirimizin istemediği görüntüyü elde etmiş olursunuz. 


Ve tırnaklarının sürekli uzun olmasını isteyenler; tabi ki belli sürede kesip dinlendirmek zorundasınız. Ama çoğunlukla uzun kalması için tırnaklarınızı istediğiniz boyda kesip törpülemesiniz. Kare, oval, sivri törpüleyebilirsiniz. Ne kadar doğru törpülerseniz o kadar sağlam tırnaklarınız olur. 

İYİ BAKIMLAR :) 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder