30 Aralık 2012 Pazar

RED BULL SOUNDCLASH ATHENA X MANGA

Kampüs Haber'de bu yılın en büyük müzikal çarpışmasının haberini okuduktan sonra internetten neler olup bittiğini takip ettim,bu harika konseri sizinle de paylaşmak istedim.
Athena ve maNga yılın en büyük müzikal çarpışması Red Bull Soundclash’te buluştu, yer yerinden oynadı!
14 Aralık Cuma, Küçükçiftlik Park ilk kez yapılan sıradışı bir gösteriye ev sahipliği yaptı: Red Bull Soundclash! maNga ve Athena grupları iki ayrı sahnede yaratıcılığın sınırlarını zorladı. 1800 kişinin izlediği sıradışı performanslar sevilen şarkıların farklı müzik türlerinde yorumlandığı eşsiz bir müzik ziyafetine dönüştü.
Şarkıları milyonların diline dolaşan Athena ve maNga grupları 14 Aralık Cuma 21:00’de Küçükçiftlik Park’ta Red Bull Soundclash gösterisinde sahne aldı. İki grubun karşılıklı sahnelerde hem kendi şarkılarını farklı formatlarda çaldığı hem de birbirlerinin şarkılarını yorumladıkları eşsiz müzik ziyafetinde 1800 seyirci unutulmaz performanslara tanık oldu. Grupların 4 farklı rauntta birbirleriyle ve seyircilerle yaşadıkları etkileşim, ortaya çıkan sahne performansına ayrı bir renk kattı.


 Alp Kırşan’ın sunuculuğunu yaptığı gösteride gruplar sahne perfromanslarına bir de sürpriz eklemişlerdi. Her grup kendilerine verilen birer joker hakkını yaratıcılıklarını en iyi şekilde besleyeceklerine inandıkları isimlerle kullandı. Athena’nın joker sanatçısı Mehteran ekibi olurken maNga’nın joker davetlisi vurmalı çalgılar sanatçısı Cem Bergamalı idi. Biletleri gösteri gününden önce tükenen Red Bull Soundclash’te 1800 seyirci A’dan Z’ye yeni bir konsepti deneyimlediler.
Red Bull Soundclash hakkında maNga’nın solisti Ferman gecenin sürprizlerini anlatırken:
“Son rauntta sahne yanından Athena’yı izliyorduk ve mehter takımını, yemin ederim orda birine söyledim. Sefere çıkmak istiyordum.”
şeklinde yorum yaptı.

Athena’nın solisti Gökhan Red Bull Soundclash’le ilgili:
“Red Bull’un iki grubu bir araya getirmesi çok iyi bir hareketti. Bu denli iyi bir şey çıkacağını hakikaten düşünmezdim. Onun için Red Bull’a çok teşekkür ediyorum.” dedi. 


 Carrefour ve Dream TV sponsorluğunda gerçekleşen Red Bull Soundclash, 4 rauntun tamamlanmasıyla etkinlik sona erdi. Athena da maNga da sahneye çıktıkları andan itibaren hem kendi şarkılarını daha farklı çaldılar, hem de birbirlerinin şarkılarını yorumladılar. Seyirciler de sevdikleri grupların yıllardır dillerinden düşürmedikleri şarkılarını daha önce hiç duymadıkları –ve belki de bir daha asla duyamayacakları gibi- dinleme ayrıcalığını yakaladı.
Red Bull Soundclash müzik deneyimini kaçıranlar üzülmesin! Çünkü bu çok özel konserin özet programı Dream TV’de yayınlanacak. Yayın hakkında ayrıntılı bilgi www.dreamtv.com.tr adresinde!

Dream Tv'den izleme fırsatı bulamayanlar içinse youtube'dan konser videolarını buldum.
Ve bana soracak olursanız Athena, Manga'nın şarkılarını Manga kadar güzel seslendirmiş. Çarpışmanın galibi Athena gibi mi ne? :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder