1 Şubat 2013 Cuma

Happy Valentine's Day

Hem kendi fikirlerimi sunup hem de olan fikirleri paylaşacağım sizlerle.

 0:14'ten başlayıp 14:14'e kadar açılması için hazırlanmış bir sürü hediye kutusu ve mektuplar. Tek hediye vermek istemiyorum, hem bir sürü olsun hem farklı olsun hem de duygularımı dile getireyim diyorsanız bence harika bir fikir.

Son yıllarda artık fikir bulamayan herkesin bi' yandan da farklı olma çabası içerisine girip kavanoz kavanoz şeker veya jelibon hediyesi fikri! Artık farkı markı kalmadı tabii ama gerçekten mutlu eden bi' yanı var. Sizde dilediğiniz gibi süslediğiniz veya alacağınız kutunun içerisine doldurun kırmızı renkte veya kalp şeklindeki şekerlemeleri. Belki içine küçük bir notta koyar öyle armağan edersiniz. :)
"Ben ellerimle hediyemi hazırlayacağım, kalıcı olmasa da olur." diyorsanız ya da yemeğe davet ettiğiniz sevgilinizi günün anlam ve önemini belli eden kalp şeklinde ki çeşitli şeylerle ağırlamak istiyorsanız işte size yardım edecek birkaç fikir.

Bunlar da kavanoza veya daha farklı cam eşya içine hediye ve süsleme yerleştirmeli fikirler. İsterseniz kavanoz içerisine küçük kağıtlara yazacağınız bir sürü not da koyabilirisniz, isterseniz hediyenizi yerleştirin, yukarıda söylediğim gibi isterseniz şekerleme isterseniz de küçük bir kalp atıp ona armağan edin. :)


Bunlar benim ilk defa bu yıl dikkatimi çeken oyun kartları. Hazır üzerinde kalpler varken yapmak istediğiniz hediye de veya kartpostallarda kullanabilirsiniz.


Bu da kese kağıtlarından yapılmış mektup zarfları. Üstelik süslemeli. :) Birkaç kese kağıdını üst üste koyup ortadan katlayın, kapalı taraflarıını kesin ve ortasını da zımbalayın. Daha sonra sayfa sayfa içerisine not mu yazarsınız, mektup mu yazar koyarsınız bilmem. Sayfa aralarını süslemeyi de unutmayın.
Kavanoz içerisine koyulmalık kalp, sevgilinin kapısına yapıştırmalık notlar, yazılan mektubu yerleştirecek zarf ve kutular ve hatta hazırlamak istediğiniz notlara ne yazacağınızın fikirleri de bunlar...Bir kutu hazırlayacak olursanız içerisine koymanızı önerdiğim bir kaç fikir daha...

Eğer süpriz yapmak isterseniz odanızı süsleyebilirsiniz. Uçan balon iplerinin ucuna size ait fotoğraflar yerleştirmeyi unutmayın.Burası bayanlar için... Özel güne, özel makyaj ve manikür fikirleri. :)

Sevgilinize kazı kazan kartı hazırlamaya ne dersiniz?

Bana göre en en güzel ve en şirin hediye bu. Biraz da aklıma gelen diğer hediyelerden bahsedeyim. Kocaman bir kutu alıp sevgilinize normal günde aldığınız şeyler dahil her şeyi koyun. Şekerlemeler, çiçekler, sevdiği parfüm, kendi parfümünüz, notlar ve mektuplar, boyama kalemleri... Aklınıza küçük büyük ne geliyorsa bu kutuya yerleştirin. Kutunun içinde hep saklayabileceği, hep kullanacağı, sizi hatırlamak istediğinde açıp bakacağı şeyler olsun. Bütün yaratıcılığınızı kullanın. Ona kendi boyadığınız t-shirt de hazırlayabilirsiniz. Veya ikinizinde kullanacağı bileklik olabilir, aynı model gömlek olabilir. Gibi gibi gibi...

Umarım kafa patlattığınıza, emek verdiğinize değer sevgililere sahipsinizdir. Eğer öyleyse nice mutlu sevgililer gününe...
Bir günün değil sizin için her günün özel ve dopdolu olması dileğiyle. :)

X

Not: Fotoğrafları farklı sitelerden topladım. Birkaçında blogların adı yazıyor, bilerek kaldırmadım, belki ziyaret etmek istersiniz. Bir de daha önce paylaştığım hediye fikirlerini ziyaret etmeyi unutmayın.  "Hediyeler. "

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder